Komfortné vetranie s rekuperáciou CWL-EXCELLENT

Moderné novostavby šetria energiu a zároveň je pre vlastníkov domov výzvou, ako ich efektívne vetrať. Tam, kde predtým zabezpečoval výmenu vzduchu trvalý prievan z netesných okien a dverí, vládne teraz úplné „bezvetrie“. Dom nedýcha, preto sa „potí“, čím neustále narastá možnosť vzniku nebezpečných plesní a škôd v dôsledku pôsobenia vlhkosti. Konvenčným vetraním sa stráca vzácna energia a navyše sa do bytu dostáva aj znečistený vzduch, hmyz, peľ a hluk z ulice. Systém CWL- Excellent od firmy Wolf automaticky a samočinne riadi vetranie celého domu. Presvedčí vás svojou jednoduchosťou, kompaktnou konštrukciou a nízkou spotrebou energie.

vetranie-s-rekuperaciou

CWL odsáva opotrebený vzduch z kuchýň, kúpeľní, WC alebo iných miestností a cez protiprúdový doskový výmenník tepla, kde odovzdáva teplo čerstvému vzduchu, ho po prefiltrovaní vypúšťa do okolia. Súčasne je z vonkajšieho priestoru nasávaný čerstvý vzduch, ktorý je vyčistený vzduchovým filtrom predohriaty v protiprúdovom doskovým výmenníku. Vzduch je privádzaný do vetraných miestností, napr. obývacia izba, spálňa, detská izba, atď.

 

princip-vetrania

Princíp fungovania rekuperačnej vetracej jednotky Wolf

1. CWL-Excellent odsáva opotrebený vzduch z kuchýň, kúpeľní, WC alebo iných miestností a cez proti prúdový doskový výmenník tepla, kde odovzdáva teplo čerstvému vzduchu, ho po prefiltrovaní vypúšťa do okolia.
2. Súčasne je z vonkajšieho priestoru nasávaný čerstvý vzduch, ktorý je vyčistený vzduchovým filtrom predohriaty v proti prúdovom doskovým výmenníku.
3. Vzduch je privádzaný do vetraných miestností, napr. obývacia izba, spálňa, detská izba, atď.

 

Výhody systému CWL – Excellent

  • žiadne straty energie otvorenými oknami
  • spätné získavanie tepla až 95 %
  • čistý, čerstvý vzduch bez peľu a hluku z ulice
  • aktívny proti tvorbe plesní a škodám z vlhkosti
  • ovládanie ovládacím modulom Wolf BM-2
  • automatická regulácia proti mrazovej ochrany
  • certifikovaný pre pasívne domy
  • široká ponuka príslušenstva

 

Kontaktujte nás