16.08.2019

Chráňme prírodu ZELENOU VÝMENOU

Nechajte výmenu starej klimatizácie na profesionálov. Ekologicky ju zlikvidujeme a zrecyklujeme za vás.

Správanie sa k prírode a nakladanie s odpadom nám v Daikine nie je ľahostajné. Ako trhový líder v oblasti klimatizačnej techniky chceme ísť príkladom, a preto je našim veľkým prianím urobiť z ekologickej výmeny zariadení štandard aj na Slovensku. Pred otázkou enviromentálnej zodpovednosti nezatvárame oči, ale naopak podporujeme ochranu životného prostredia a aj naša firemná politika a obchodné aktivity sú vykonávané podľa zelených princípov.

Rozhodli sme sa preto podporiť túto myšlienku v spolupráci so združením ENVIDOM, ktoré zabezpečuje ekologický zber a recykláciu elektroodpadu z chladiacej techniky. Všetkých zákazníkov, ktorí sa rozhodnú pre výmenu starej klimatizácie za novú, chceme prostredníctvom našej kampane motivovať k tomu, aby demontáž a odstránenie zariadenia nechali na odborníkov. Vďaka tomu prebehne likvidácia starej klimatizácie v súlade s ekologickými štandardmi.

Ako to funguje?
Pre všetkých, ktorí zvažujú výmenu starej klimatizácie za novú, sme pripravili bezplatnú profesionálnu demontáž a odsatie chladiva odborníkmi. Naši Home Comfort Expert partneri sa o všetko postarajú za vás.

Navyše dostanete zľavu v podobe šrotovného na nákup zariadení s energetickou triedou A+++, a to až do výšky 1260 Eur. O ktoré klimatizácie konkrétne ide? Šrotovné viete uplatniť na jednotky Ururu Sarara, Stylish, Emura, Perfera a Comfora, a to len u našich HCE partnerov.

Prečo nechať demontáž klimatizácie na odborníkov?
Ochrana životného prostredia i vášho zdravia
Chladiaca tekutina, ktorá sa nachádza vo vnútri klimatizácie, patrí k skleníkovým plynom, je preto potrebné, aby sa o profesionálnu demontáž postarali vyškolení a oprávnení odborníci. Tí chladivo odsajú ešte predtým, než spotrebič fyzicky odmontujú. Odsávanie sa realizuje špeciálnym zariadením do hermeticky uzavretých nádob, z ktorých neuniknú škodliviny do ovzdušia a zabráni sa tak nežiadúcemu úniku chladiva.

Ako prebieha recyklovanie klimatizácie?
Technici po odbornom odsatí chladiva a následnej demontáži klimatizácie odovzdajú zariadenie združeniu výrobcov elektrospotrebičov ENVIDOM, ktoré zabezpečuje zber a ekologickú recykláciu elektroodpadu. Zariadenia sa na spracovateľských výrobných linkách rozdrvia a pomelú. Vďaka tomuto procesu sa z nich získajú druhotné suroviny ako plastová drť, granulát z plastu a kovy, napríklad meď. Tá dlhodobo patrí ku kľúčovým materiálom súčasnosti. Takto získané druhotné suroviny sa následne môžu použiť na výrobu rôznych nových výrobkov.

Recyklácia klimatizácií má ekologické aj ekonomické prínosy. Pomáha šetriť primárne zdroje surovín, a tým prispieva k obehovému hospodárstvu. Prináša taktiež veľké úspory energie, pretože je energeticky menej náročná ako získanie kovu z rudy prírodnou ťažbou.

Ekologická recyklácia klimatizácie je však možná len vtedy, ak jej demontáž, následnú prepravu a spracovanie na druhotné suroviny zveríte do rúk odborníkom!


Šrotovné si môžete uplatniť na

DAIKIN Ururu Sarara -25%
DAIKIN Stylish -25%
DAIKIN Emura II -25%
DAIKIN Perfera -25%
DAIKIN Comfora -20%
Multi-Inverter riešenia -25%

Akcia trvá do konca Marca 2020

formulár

Vyplňte, prosím, kontaktné údaje a my sa vám čo najskôr ozveme.