Zásady správneho
používania klimatizácie

Klimatizácia, môžeme ju vnímať rôzne, principiálne sa ale jedná o zariadenie, inštalované v interiéry určené na dosiahnutie komfortného prostredia úpravou teploty a vlhkosti vzduchu. Je potrebné zdôrazniť význam úpravy vlhkosti vzduchu.

Naše telo vníma veľmi citlivo akúkoľvek zmenu teploty a vlhkosti vzduchu.
Niekedy nie je potrebné upravovať teplotu vzduchu na to aby sme sa cítili komfortne.
Klimatizácia v režime chladenia automaticky odvlhčuje vzduch, upravuje teda zároveň teplotu aj vlhkosť vzduchu.

Na tomto obrázku je možné vidieť ako reaguje naše telo na zmenu vlhkosti vzduchu pri zachovaní teploty

Je potrebné si uvedomiť fakt, že pri nadstavovaní klimatizácie je dôležité predísť nastaveniu príliš nízkej teploty, ktorá má často na svedomí negatívny vplyv na naše zdravie. Doporučujeme dodržiavať nasledovné zásady: Rozdiel medzi vnútornou a vonkajšou teplotou by nemal byť nadstavený na viac ako 7oC. Na diaľkovom ovládači je samozrejme možné nadstaviť aj nižšiu teplotu, našim zákazníkom však takýto postup nedoporučujeme. Jednak je tým ohrozené ich zdravie, ale v neposlednom rade môže byť takto aj samotné zariadenie vystavené nadmernej záťaži.

Z klimatizačného zariadenia by nemal prúdiť chladný vzduch priamo do pobytovej zóny človeka, tu je potrebné si uvedomiť, že ochladený vzduch ktorý vychádza z klimatizácie je chladný a teda ťažký a automaticky po cca 2m padá k zemi. Prúdenie vzduchu je samozrejme možné nadstaviť. Každá nástenná klimatizačná jednotka má lamely pre výškové aj smerové prúdenie vzduchu. Výškovú lamelu je najčastejšie potrebné nasmerovať do hornej úvrate, aby sa distribuovaný vzduch dostal čo najvyššie a začal padať až po strate svojej rýchlosti. Smerové lamely sa nadstavujú podľa potreby klimatizovania, prúdenie vzduchu sa nasmeruje tam, kde je potrebné dosiahnuť ochladenie, prípadne do stredu miestnosti. Často sa totiž stáva, že vnútorná jednotka je inštalovaná v rohu miestnosti a chlad je potrebné dostať do celého priestoru. Klimatizácia by Vám mala spríjemniť horúce dni a noci, zvýšiť Váš komfort či už sa nachádzate v kancelárii alebo v byte pre to je našou snahou dosiahnuť čo najvyššiu spokojnosť našich zákazníkov.

Pri rozhodovaní o investícii do klimatizačného zariadenia Vám odporúčame možnosť odbornej konzultácie, prípadne obhliadky priestorov, pri ktorej Vám náš obchodný zástupca zodpovie Vaše otázky a navrhne Vám riešenie, ktoré bude spĺňať Vaše praktické, funkčne a investičné nároky.

MÁTE ZÁUJEM O NAŠE SLUŽBY?

Zavolajte nám na telefónne číslo: +421 2 4524 9006
alebo vyplňte nasledovný formulár a naši pracovníci sa vám ozvú.